kb:pg:migracija_upotrebom_queryfind_2

Migracija upotrebom QueryFind programa

Možemo započeti proces migracije, koji se sastoji iz sledećih koraka:

1. Otvoriti poslednju verziju programa QueryFind

2. Uneti lokaciju(putanju) do “izvorne” JET baze

lokacija.jpg

3. Povezati se na PGS server

4. Nakon toga, klikom na dugme (slika ispod), ulazimo u podešavanja migracije baza.

migracija.jpg

4. U novootvorenom prozoru(slika ispod, sa podešenim parametrima) pre početka migracije potrebno je uneti neophodne parametre.

migracija_jet_baze_u_pgs.jpg
“Putanja do nulte JET baze” treba biti definisana, kao i putanja do “izvorne” JET baze, koju smo prethodno preuzeli i prebacili na server.

Nakon toga je potrebno napraviti direktorijum(lokalno), u kom će biti smešteni podaci iz tabela, i uneti putanju u polje “Lokalna putanja do direktorijuma za smeštanje fajlova tabela”, u koju će server smestiti pomenute fajlove. Direktorijum treba biti podeljen, ukoliko mu se pristupa sa servera(ukoliko server nije na tom računaru).

U polje “Ciljna PostgresSQL baza” unosimo naziv PGS baze koja će nastati nakon migracije.

Polja koja se štikliraju, ostaju ista(izborno) kao i na slici.

Ukoliko se server ne nalazi na računaru, štikliramo polje “PGS server nije na ovom računaru”, i u mrežnu putanju unosimo prilagođen put do lokalnog direktorijuma
(npr. ako je PGS server na Linux mašini, putanja će biti tipa smb:…/…/deljeni_dir_na_win_masini). Nakon ovih podešavanja, migracija može da počne klikom na dugme “»”(slika ispod).

prebaci_u_jet.jpg

Pre početka procesa migracije upoređuju se izvorna i nulta JET baza kao i nulte JET i PGS baze pa ako ima značajnih razlika (širine text kolona, nedostajuće kolone i sl.) migracija neće biti pokrenuta. Nakon uspešne migracije upiti koji ne postoje (ili su različiti) u PGS bazi pojaviće se u spisku “Upiti za ručni prevod”.

Napomena : Sam proces može da potraje, u zavisnosti od veličine baze.

  • kb/pg/migracija_upotrebom_queryfind_2.txt
  • Last modified: 2019/09/09 08:56
  • by nessa